مجله

گزارش چهارمین نشست ادبی نشر چهره مهر

گزارش نشست ادبی نشر چهره مهر

در عصر روز دوشنبه ۱۲ تیر ماه ۱۴۰۲، ساعت شش عصر چهارمین نشست ادبی نشر چهره مهر با حضور جمعی از نویسندگان، شاعران و منتقدان در دفتر نشر چهره مهر برگزار شد.

در این جلسه سه داستان کوتاه از اعضای انجمن ادبی نشر چهره مهر، عارفه سلیمانی، پارسا حبیبی و جواد عسگری و یک داستان بداهه از سجاد سیارفر خوانده شد.

ابتدا عارفه سلیمانی داستانش را خواند و دوستان در مورد ساختار، شیوه روایت و محتوای داستان او صحبت کردند. سپس سجاد سیارفر داستانی را با شیوه جدید بداهه داستان بیان نمود.

در این روش او که تنها چند کلمه بر روی کاغذ نوشته بود، داستانی را با شروع، اوج و پایان‌بندی جالب با تسلط و بدون لکنت به پایان رساند. جالب این بود که هرگز از زبان معیاری که برای روایت انتخاب کرده بود خارج نشد و این امر مورد استقبال حاضرین قرار گرفت.

پس از آن علی عسگری داستانی خواند که ساختار انتخابی آن نو و موضوع آن پیرامون هنر بود و این موضوع باعث شد تا گروه دقایقی طولانی به صحبت در مورد اثر ایشان بپردازند.

در پایان نیز پارسا حبیبی داستانی خواند که مونولوگی صریح و البته دوست‌داشتنی از زبان جوانی با روحیه خاص جوانان این روزگار بود. این داستان که از زبان تمیز و ویژگی‌های خاص پارسا برخوردار بود نیز مورد استقبال قرار گرفت.

در روند کلی جلسه نیز حاضرین به بحث و گفتگو و بررسی داستان‌ها پرداخته و درباره نکات مثبت و نقاط برجسته و همچنین درباره ضعف‌ها و نکات منفی آثار از منظر ساختاری و محتوایی به صحبت و تبادل نظر پرداختند.

طبق قرار همیشگی، هر دو هفته یک بار دوشنبه‌ها رأس ساعت شش، این نشست در دفتر نشر چهره مهر با داستان خوانی و شعر خوانی اعضا و برترین‌های ایران و جهان برگزار می‌شود.

جلسه پنجم نشست ادبی چهره مهر در ۲۶ تیر ماه ۱۴۰۲ تشکیل خواهد شد. علاقه‌مندان به داستان، شعر و ادبیات می‌توانند در این نشست شرکت نمایند.

وعده دیدار ما دوشنبه ۲۶ تیر، در دفتر نشر چهره مهر

مکان: میدان شهدا – پاساژ محمودی – طبقه دوم – دفتر نشر چهره مهر

زمــــــــــان: ۶ الــــــــــی ۸ عصـــــــــر

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما ممکن است از این برچسب ها و خصوصیات HTML استفاده کنید:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>